سبد خرید1
شرکت تابلو آلما

علائم شب نما چیست ؟

علائم شب نما چیست ؟
علائم شب نما نسل نسبتا جدیدی از تابلو و علائم هشدار دهنده ایمنی هستند . این علامت ها برای نشان دادن شرایط ایمن محل کار و زندگی و همچنین جهت نمایاندن مکان قرار گیری تجهیزات امداد و نجات دستی و خودکار ، اعلام و اطفای حریق ، کمک های اولیه و تعیین مسیر های خروج ایمن در محدوده کار و زندگی انسان ها بکار می رود .
شب نما یا شب تاب (photo Luminescent) ، در روشنایی ( مصنوعی یا طبیعی ) نور را طی چند دقیقه جذب و ذخیره و در تاریکی آن را بازتاب می کند . با گذشت زمان شدت تابش کم میشود تا بعد از 12 ساعت به کمترین مقدار خود میرسد ( حداقل نوری است که توسط چشم انسان قابل رویت می باشد ) 
فناوری شب نما این امکان را به شما می دهد تا علائم ایمنی چه در روز و چه در شب ، قابل مشاهده باشند . مقاوم بودن محصولات شب نما در برابر عوامل محیطی این امکان را فراهم میسازد تا این محصول در فضاهای باز نیز مورد استفاده قرار می گیرد .
این مسئله چنان از اهمیت برخوردار می باشد که مبحث بیستم مقررات ملی ساختمان اختصاصا به موضوع علائم و تابلوهای هشدار دهنده ایمنی می پردازد و در جهت تحقق اهداف ، اجرای علائم شب نما را برای سلامتی و ایمنی و آسایش انسان ها اجباری نموده است .